Posted by admin on January - 19 - 2018 | Comments Off

Dlaczego chorujemy?

Dużo zależy od genotypu człowieka – a wiadomo, że trudno dbać o własne zdrowie, jeżeli najzwyczajniej w świecie w swoim DNA mamy tak jakby zapisane kłopoty sercowe albo ponadstandardowe ryzyko raka. Jednak naturalnie wiele zależy od naszego życiowego stylu. A więc często ludzie chorują, bo po prostu nieodpowiednio funkcjonują. Doskonale to widać, gdy spojrzymy sobie na USA. W owym jakże wielkim kraju są stany, w których zamieszkuje ponadprzeciętna liczba “grubasów”, lecz znajdą się także miejsca, w których kult ładnego wyglądu jest bardzo silny, zatem zamieszkuje je dużo mniejsza ilość osób zmagających się z nadwagą.
- Zdrowa dieta! Naturalnie w żadnym razie nie należy popadać w wielką paranoję, odmawiać sobie wszystkich gastronomicznych zachcianek, lecz jakby nie patrzeć nie możemy za bardzo przesadzać ze zbędnymi kaloriami. Należy zachować odpowiedni umiar w żywieniu.
- Dużo więcej ruchu! Zatem więcej się ruszajmy, ograniczmy używanie auta, uprawiajmy sporty. Może pływanie, piłka nożna albo jogging? Dobra informacja dla chcących nieco więcej szamać: kiedy człowiek regularnie mocno się poci, może więcej jeść – bez ryzyka utycia.
link: portal internetowy

Podobne wpisy:

Comments are closed.